angioOCT  (angiografia fluoresceinowa oka)

Home / Badania diagnostyczne / angioOCT  (angiografia fluoresceinowa oka)

angioOCT  (angiografia fluoresceinowa oka)

AngioOCT – na czym polega?

Badanie angioOCT umożliwiaja obserwację najwcześniejszych zmian zachodzących w strukturach oka i jest najnowocześniejszym narzędziem diagnostycznym niezbędnym do wczesnej diagnostyki i obserwacji postępu terapii w takich chorobach jak: zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD), retinopatia cukrzycowa, zakrzepy żyły środkowej siatkówki, zator tętnicy środkowej siatkówki.

Unikalne obrazowanie, użyte po raz pierwszy w angio-OCT, pozwala diagnoście obejrzeć z niezwykłą precyzją mikro krążenie przebiegające we wszystkich warstwach siatkówki.

Ponadto angioOCT pozwala na trójwymiarowe, przestrzenne obrazowanie struktur naczyniowych oka oraz poszczególnych struktur warstw siatkówki oka uzyskiwane już podczas jednego skanu. Szerokokątne obrazowanie angio-OCT (3D Widefield OCT) daje wszechstronne narzędzia diagnostyczne do kompleksowego i bezinwazyjnego badania pacjenta. Uzyskiwane podczas badania angioOCT obrazy nie są zakłócane artefaktami wywoływanymi ruchem gałek ocznych i cechuje je doskonała rozdzielczość i jakość.